Skoči na glavno vsebino

9 učencev 8. razreda se je tekom šolskega leta pri interesni dejavnosti Turizem ukvarjalo z raziskovalno nalogo Okusni zakladi. Da je Kras prepoznaven po teranu in pršutu ni bilo dvoma, a želeli so biti inovativni in na turistični stojnici v Postojni predstavili nalogo »Teran je tudi za otroke in se jé«. Teranov sok in teranova marmelada ter zgovornost učencev je bila zmagovalna kombinacija v četrtek, 4. aprila 2024. Uspešno so predstavili šolo na regijskem tekmovanju in si prisvojili dve zlati priznanji ter uvrstitev na državno tekmovanje Turistične zveze Slovenije.

Učencem iskrene čestitke za uspeh in obenem zahvala županu, g. Eriku Modicu, za podporo, vzpodbude in obisk turistične tržnice v Postojni, kjer so tekmovali.

Mentorici Metka Paljk in Dunja Peric

(Visited 111 times, 1 visits today)
Dostopnost