Skoči na glavno vsebino

Mladinski pevski zbor se je v juniju udeležil mednarodnega zborovskega festivala The Voice of Ohrid v Severni Makedoniji, kjer je osem pevskih zborov iz različnih držav (Albanije, Makedonije, Srbije, Slovenije) nastopilo v čudovitem ambientu cerkve sv. Sofije v centru Ohrida, ki je zaščitena kot UNESCOVA kulturna dediščina. Celotna pevska turneja je trajala štiri dni, od 24. do 27. junija. Potovali smo z letalom, s še dvema slovenskima zboroma, mešanim in moškim pevskim zborom Franc Zgonik iz Branika. Za polovico mladih pevcev je bilo tako potovanje prvo doživetje, temu primerno pa tudi vznemirjenje pred tem. Na praznik dneva državnosti nas je gostilo kulturno društvo slovenskih Makedoncev Triglav iz Bitole, kjer smo zapeli na njihovi osrednji prireditvi. V zelo akustičnem kulturnem domu se je zbralo veliko število tamkaj živečih Slovencev, župan mesta Bitola in slovenski ambasador. Na obeh koncertih, v Bitoli in na Ohridu, je zbor požel ovacije, saj je 37 mladih pevcev zelo ubrano odpelo svoj program. Ogledali smo si tudi kar nekaj antičnih znamenitosti, amfiteater na Ohridu, staro rimsko mesto Heraklejo, naselje koliščarjev na Ohridskem jezeru, znameniti samostan sv. Naum … Ker festival ni bil tekmovalne narave, so bili nagrada bučen in dolg aplavz navdušenih poslušalcev ter premnoge čestitke zborovodij drugih zborov, ki se niso mogli načuditi, da je lahko šolski zbor tako številčen in prepeva tako zahteven program. Kot pika na i je bila ob koncu potovanja pohvala našega vodiča, saj je ob poslovitvi dejal, da še ni imel skupine otrok take starosti, ki bi tako pozorno sledila vodenju, se tako kulturno obnašala in tako čudovito prepevala.

(Visited 91 times, 1 visits today)
Dostopnost