Skoči na glavno vsebino

“Kolesarjenje ni le hobi, je življenjski slog.”

 

V petek, 8.3.2024 je prvošolce v Komnu obiskal Lejlin nono, gospod Zvezdan Mikulin iz Izole. S kolesarstvom se rekreativno ukvarja že celo življenje.

V razred je pripeljal svoje dirkalno kolo ter nas seznanil s posameznimi deli in njihovo funkcijo. Ogledali smo si še oblačila in obutev kolesarja. Poudaril je, da je čelada obvezna za vse, ki se usedejo na kolo. V dolgih letih tekmovanj je osvojil veliko pokalov in medalj. Nekaj jih je prinesel s seboj.

Poudaril je pomen vztrajnosti, ko se odločiš za nek šport. Sam je treniral dvakrat na teden. Ob sobotah in nedeljah pa je imel dirke. Najdaljša tekma, katere se je udeležil, je bila dolga 220 km. Pomembne mu niso bile le uvrstitve, ampak tudi druženja, pogovori …

S svojim obiskom nam je popestril dan, marsikoga pa navdušil nad kolesarstvom.

 

 

Agata Perdec, Tanja Spačal in učenci 1. a razreda

(Visited 26 times, 1 visits today)
Dostopnost