Skoči na glavno vsebino

Prešernov dan je slovenski kulturni praznik.
France Prešeren je napisal številne pesmi, ki so postale del slovenske nacionalne zakladnice. Ni pa edini pesnik oz. pisatelj, ustvarjalec, ki ima veliko vlogo pri umetnosti in kulturi slovenskega naroda. Počastili smo jih tako na dopoldanski – šolski, kot tudi popoldanski prireditvi Praznujmo s Kosovelom.
Slovenski kulturni dan nam daje priložnost, da razmislimo o pomenu kulture v našem življenju, o pomenu umetnosti za našo umetniško rast in razvoj.
Skozi umetnost namreč izražamo svoja čustva, ideje, sebe. Umetnost nas navdihuje, vzpodbuja našo domišlijo in misli. Učenci naše šole skozi različne dejavnosti – slikanje, petje, ples, glasbo, morda celo zapise v zvezkih, dnevnikih… oblikujete pisano in raznoliko kulturno vsebino, ki daje naši šoli svojevrsten značaj. Daje značaj Vam.
Želimo si, da učenci še naprej odkrivate svoje talente, domišljijo, ustvarjalnost, nadarjenost.
Naj nam Prešernov dan pomaga razumeti in ceniti vrednost različnih oblik umetnosti in kulture, ki nas odraža, predstavlja.

Prijeten dan kulture vsem in vsakemu posebej.

(Visited 93 times, 1 visits today)
Dostopnost