V tednu otroka smo gostili bivšo učenko naše šole, gospo Ivano Žigon. Slikovno nam je predstavila svoje popotovanje po Afriki. Z nami je delila svoje zgodbe o življenju, prehrani, prometu in šoli v daljnem Mozambiku. Svoje pripovedovanje je podkrepila s konkretno prezentacijo oblačil, posode, kamnov in podobnih materialov ter videoposnetkov. Gospa Ivana je tekom predstavitve poudarila skromnost življenja in hvaležnost ljudi za male pozornosti v oddaljeni deželi. Hvaležni smo ji, da je sprejela naše povabilo in svojo izkušnjo delila z nami. Ob spremljanju opisa vsakdanjega življenja na drugem delu sveta smo se lahko zamislili nad razkošjem dobrin (elektrika, voda, hrana, oblačila, čevlji …), ki jih imamo za samoumevne, a so za mnoge še vedno nedosegljive.