V nedeljo, 29. septembra 2024, so se učenci naše šole udeležili Festivala medu, ki se je odvijal na grajskem dvorišču v Štanjelu.

Poleg čebelarjev in mojstrov kuhanja, gospoda Marina Furlana in gospoda Sima Komela, so se z jedmi predstavili tudi učenci. Jedi so pripravili v okviru pouka gospodinjstva ter sodobne priprave hrane. K sodelovanju pri pripravi jedi iz medu smo povabili tudi šolske kuharice.

Na festivalu smo tako postregli z namazi (skutin namaz, namaz z lanenimi semeni), solato (korenčkova medena solata), sokom (žajbljev sirup z medom) in številnimi slaščicami (rafaelo kroglice z medom, jogurtove kocke z medom, domači bonboni, medeno pecivo …).

Recepti za pripravljene jedi so v prilogi.

Vsem sodelujočim učencem in učiteljicam se iskreno zahvaljujemo, da so kot predstavniki OŠ Komen nedeljsko popoldne preživeli na Festivalu medu. Zahvala za sodelovanje gre tudi kuharicam in seveda staršem, ki podpirajo naše izven šolske dejavnosti.