V ponedeljek, 16. 10. 2023 so nas na šoli v Štanjelu obiskale knjižničarke Kosovelove knjižnice Sežana in nam zaigrale zgodbo Tine Volarič – Nonotov zid.

Spoznali smo prigode deklice Nine, ki je iskala izgubljeno ovčko. Ovčko je kmalu našla za suhim kraškim zidom, ki ga je naredil njen nono. Tam pa se je skrivala tudi zlobna čarovnica, katero sta Nina in Varuh zida premagala in ji obljubila, da se na zid lahko vrne na Kresno noč. Tako je čarovnica prekinila svoj urok in zid prestavila na njegovo prvotno mesto.
Učenci so se ob predstavi vživeli, saj so jih knjižničarke aktivno vključevale v zgodbo. Na koncu je sledil glasen aplavz.

Predstavo so si v Hiši dobre volje ogledali tudi drugošolci iz Komna.
Šolarji smo vedno veseli povabila na tako zanimive in ustvarjalne dogodke. Za prijaznost knjižničark in njihovo povabilo se jim iskreno zahvaljujemo.