Pod vodstvom arhitektke gospe Andreje Kosovelj so imeli učenci možnost sodelovanja na arhitekturnih delavnicah, ki so se odvijale od 23. septembra vse do 8. oktobra.

Delavnice na temo barv v arhitekturi so bile tedensko namenjene različnim starostnim stopnjam. Učenci prvega triletja so se dotaknili urejanja prostorov v stavbi, z učenci drugega triletja so oblikovali želeno podobo okolice šole, učenci tretja triletja pa so obarvali del naselja Komen.

Glavni cilji, ki so jih učenci uresničevali v času delavnic, so bili opazovanje barv v okolici, zaznavanje počutja, vezanega na določene barve, ter urjenje svojih prostorskih in ustvarjalnih veščin. Na delavnicah je sodelovalo 41 učencev naše šole.

Gospe Andreji Kosovelj se iskreno zahvaljujemo za čudovito izkušnjo in prijaznost pri izpeljavi popoldanskih arhitekturnih delavnic.