Učenci kombiniranega oddelka 1.B in 3.B smo preživeli teden na prav poseben, ustvarjalen način  – izkazali smo svoje likovne talente, četrtošolca pa še glasbene talente.

Družili smo se na tradicionalni, jubilejni Likovni koloniji Društva Vezi v Štanjelu. Zaokrožili so srebrni jubilej – 25 let.

V ponedeljek, 10.6.2024 smo se odzvali povabilu – otvoritvi Likovne kolonije na njihovem sedežu v Štanjelu. Prijazno in toplo so nas sprejeli in nam predstavili različne likovne tehnike – otroci so slikali na platna in poseben akvarelni papir. Nastale so čudovite umetnine. Ogledali smo si tudi kamnoseško delavnico.

V petek, 14. 6. 2024 smo kot poslušalci in tudi nastopajoči sooblikovali njihov zaključek Likovne kolonije, v Kulturnem domu v Štanjelu.

Aljaž Colja, učenec 4.B razreda je zaigral na klavirsko harmoniko, Leonard Simčič, prav tako iz 4.B razreda pa je zaigral na kitaro. Naša učenca sta dodatno popestrila čudovito slavnostno prireditev Društva Vezi.

Po koncu prireditve, smo se skupaj odpravili na otvoritev likovnih del v Grajžarjevo galerijo v Štanjelu.

Dan smo zaokrožili z druženjem in slastno zakusko na sedežu društva.

Društvu Vezi se zahvaljujemo za povabilo. Sklenili smo nova prijateljstva in se naučili veliko novih veščin.

Vrnemo se zagotovo prihodnje leto.