V dvorani Kulturnega doma Komen smo se učenci 1. razreda z učiteljicami in gospo ravnateljico Dunjo Peric, udeležili medgeneracijskega srečanja.

Dobili smo podatek, da se je srečanja udeležilo 65 starejših in 19 otrok.

Najmlajši otrok je imel 6 let, najstarejši gospod pa 89 let.

Prvošolci smo s krajšim kulturnim programom otvorili srečanje. Po pozdravnem govoru gospe ravnateljice, nam je knjižničarka Marija Umek predstavila knjigo Gospa Marija.

Sledil je kviz in gibalne vaje, ki so jih predstavile zaposlene na NIJZ Nova Gorica.

Tudi mi, šolarji, smo se aktivno vključili v pogovor in starejše naučili, kje vse najdemo zaslon.

Kimin nono, gospod Severin Mezinec nam je predstavil, kako so se igrali nekoč. Ugotovili smo, da bi tudi nam bi bile te igre, ki so se jih igrali nekoč, zanimive, saj so uporabljali skrle, storže in druge predmete iz narave.

Nestrpno smo čakali pa trenutek, ko smo lahko naše barvne kocke, različnih oblik ter velikosti razporedili po mizah in tleh ter se igrali skupaj s starejšimi. Zgradili smo najvišji stolp, sestavljali števila, hiške in dolge kače.

Srečanje smo zaključili s pesmijo in plesom Sreča je v naju.

Pokloniti čas in s tem nekomu polepšati dan, res ni težko.

Učenci 1. a ter učiteljici Agata Perdec in Tanja Spačal